Danışma Hattı: 0545 578 06 19

SU FİLTRASYON SİSTEMLERİ

Belediye içme suyu arıtım tesisleri ve büyük ölçekli sanayi işletmeleri için spesiyal olarak imal edilmektedir.

25-400m³/h kapasiteye kadar su arıtabilen bu sistemler ile çözümlenmeyecek su probleminiz yoktur.

KUM FİLTRASYONU

Endüstriyel kum filtre içindeki mineral yapısı itibarı ile suda bulunan muhtemel tortu ve bulanıklığı alma, yani suyu berraklaştırmagok için kullanılan katmanlaştırılmış filtre sistemidir.Suyu 10 microna kadar süzer ve berraklaştırır.

Kum filtreleri iki ana kolda incelenebilir.

  • 1 - Açık Kum Filtreleri
  • a - Hızlı Kum Filtreler
  • b - Yavaş Kum Filtreler
  • 2 - Basınçlı Kum Filtreleri

TORTU FİLTRASYONU

Suda bulunan askıdaki katı maddeleri almak için kullanılan sistemlerdir.Tam Otomatik filtrelerinde dereceli Quartz, Antrasit, filter AG mineralleri kullanılır.

4-6 katmanlı filtre kolonları 10 microgram mertebesinde filtrasyon sağlar. Bulanıklığı 5 NTU ya kadar indirebilir.


AKTİF KARBON FİLTRASYONU

Suda bulunan renk,koku,tad veren organik bileşikler,klor ve klor bileşenleri,THM,deterjan,petrol ve sanayi atıklarını tarımsal zehirlerin sudan uzaklaştırılmasında kullanılır.İçme suyu tesislerinde öncelikle kullanılması tavsiye edilir.

Aktif Karbon Filtre Sistemleri Teknik Özellikleri

Tekli Sistemler

Bir otomasyon valfi ve bir gövdeden oluşan bu sistemler; su kullanımının günlük debi olarak az olduğu noktalarda tercih edilir.

Dublex Sistemler

Sistem bir otomasyon valfi ve iki gövdeden oluşmaktadır. Daha yüksek debi ihtiyaçlarında ise, sistem iki otomasyon valfi, iki gövdeden oluşur. Bir cihaz serviste yumuşak su verirken diğer cihaz geri yıkama (rejenerasyon) yapmaktadır. Genel olarak saatlik pik debin yüksek olduğu yerlerde tercih edilir. Sudaki klor ve organik madde miktarı yüksek olduğunda da mineral miktarını sağlamak için dublex sistem tercih edilebilir.

Triplex Sistemler

Üç otomasyon valfi ve üç gövdeden oluşan bu sistemlerde; iki cihaz serviste iken bir cihaz geri yıkama yapmaktadır. Karbon filtrelerde çok nadiren kullanılan bu sistemler suda bulanıklığın da bulunduğu durumlarda kum filtre kullanılmıyor ise tercih edilir. Daha sık geri yıkama yapıldığı için sistem karbon adsorbsuyonu düşmektedir.