Danışma Hattı: 0545 578 06 19

SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Su sertliği (kireç) karşılaştığımız bir çok problemin nedenidir. Sert su borularda Çamaşır ve bulaşık makinalarında,sıcak su ile çalışan cihazlarda, kireç taşı oluşturarak enerji israfına,erken yıpranmalara ve sık sık arızalara sebebiyet verir.

Çamaşır,bulaşık yıkamada ve banyo yapıldığında yeterli temizlik sağlanamaz.

Sert sular lezzetsiz ve acıdır. İçme suyu olarak kullanılması halinde miğde,bağırsak ve cilt hastalıklarına neden olur.

Bu zararlı etkenlerden korunmak için sert sular mutlaka yumuşatılmalıdır.

Bunun için tercihiniz kullanıcıya herhangi bir işletme yükümlülüğü getirmeyen otomatik rejenerasyonlu su yumuşatma sistemleri olmalıdır.

Yumuşatma sisteminde kullanılan reçinenin FDA raporlu ve içme sularına yönelik olmasına dikkat edilmelidir.

ZAMAN KONTROLLÜ SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Zaman kontrollü tam otomatik su yumuşatma sistemleri; suda bulunan ve sertliğe neden olan Kalsiyum (Ca) ve Magnezyum (Mg) iyonlarını gideren sistemlerdir.

Zaman kontrollü tam otomatik su yumuşatma sistemleri ile; sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları iyon değiştirme yöntemiyle giderilir.

Yumuşatma sistemleri zamansal periyot olarak haftanın istenilen gününde, istenilen saatte herhangi bir müdahale olmaksızın rejenerasyon işlemlerini kendiliğinden gerçekleştirir. Doyuma ulaşan reçine zaman kontrollü olarak tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonlarından temizlenir.


DEBİ KONTROLLÜ SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Debi kontrollü tam otomatik su yumuşatma sistemleri; suda bulunan ve sertliğe neden olan Kalsiyum (Ca) ve Magnezyum (Mg ) iyonlarını gideren sistemlerdir. Debi kontrollü tam otomatik sistemler ile; sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları iyon değiştirme yöntemiyle giderilir. Yumuşatma sistemleri geçen su miktarını cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçümleyerek daha önceden programlanmış rejenerasyon işlemine tabi tutar.

Doyuma ulaşan reçine debi kontrollü olarak tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonları sudan uzaklaştırılır.